777 125 166 (Po-Pá: 8-17), 228 227 571 (Po:13-17,St+Pá:10-18) - Prosíme volat pouze v pracovní době !

Šoupaná Shuffelboard Buffalo Allure skládací nohy

Kód: 7090.501
Značka: buffalo
6 990 Kč
obvykle skladem (expedice do 7 dnů)
Příplatek za dopravu z Prahy ?

Holandský billiard, Sjoelen, Šoupaná nebo také Holandský shuffleboard
Zábavná stolní hra Shuffelboard v kvalitním provedení..

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kvalitní Shuffelboard pro celou rodinu!

Pro Alure Shuffelboard, nemusíte mít stůl, Shuffelboard má skládací nohy, které jsou pevné a ve správné výšce pro hru  (78 cm), Shuffelboard tak může být umístěn kdekoliv.
Shuffelboard je dodáván s 30 disky z leštěného bukového dřeva, které mohou být uloženy pomocí posuvného víka.

  • Výška 4,5 cm, délka: 200 cm, šířka 41 cm
  • Sklopné nohy

Tato populární a rozšířená stolní hra se narodila v 16. století v Anglii. Vznikla tím, že si lidé krátili čas šoupáním mincí po stolu. Jelikož se hra dala hrát všude, kde byl stůl, masově se rozšířila a začala se zdokonalovat, až dostala svůj, speciálně upravený stůl. V průběhu 19. století se díky anglickým emigrantům dostala také do Ameriky a postupně se rozšiřovala.

Její vrcholné období znovuzrozené slávy byl začátek minulého století.
Dnes Shuffelboard prožívá svoji renezanci a získává davy příznivců také v Evropě. Ve světě se používá víc než milión stolů SHUFFLEBOARD, které jsou vyráběny podle přísných norem.

Oblíbená desková hra u které se nasmějí všechny generace - od dětí až po důchodce. Jednoduchá pravidla, spousta zábavy, kamkoli přenosné. Vhodné do restaurací, škol, klubů i do domova důchodců...

Podstata hry Shuffelboard:

Získávání co nejvíce bodů i za cenu vyřazení hracích kamenů soupeře z hrací plochy. Vlastní kámen musí hráč dostat na co nejcennější pole.

Jedinečnost této hry spočívá i v tom, že i menší děti jsou rovnocennými soupeři pro dospělé a mohou s přehledem vyhrát.

Provedení:

  • výška 4,5 cm, délka: 200 cm, šířka: 41 cm.
  • Obsahuje 30 hracích kamenů z leštěného bukového dřeva
  • Obsahuje posuvné víko pro uložení hracích kamenů
  • Hmotnost 15 kg

Vysoce kvalitní Shuffelboard pro celou rodinu! Tato deska má oficiální délku 2 metry. Výška a šířka desky činí 4,5 a 41 cm.

Pravidla hry:

Účel hry
Účelem hry je šoupnout všechny 4 kameny střídavě s protihráčem tak, aby dosáhly co nejvyššího scóre, a to aniž by spadly do žlábku na konci stolu.

2 hráči – jak hrát
Hráči stojí na stejném konci stolu Shuffelboard. Hráči si hodí korunou nebo si jinak určí, kdo bude házet první kámen a jakou barvu kamenů bude mít. (Výhodou je házet jako poslední.) První hráč hodí svůj kámen směrem k druhé straně stolu, která se stává bodovaným koncem. Jeho protihráč potom hází svůj kámen podobným způsobem a snaží se shodit kámen prvního hráče. Hráči potom házejí střídavě, dokud nehodí všech 8 kamenů. Po jejich hození je dokončeno jedno kolo. Hráč, jehož vedoucí kámen je nejvzdálenější je vítězem kola. Scóre vítěze se sečte a zapíše se na výsledkovou tabuli. Hráči potom přejdou na druhou stranu stolu, kde jsou kameny. Hraje se další kolo, a to stejným způsobem jako první. Vítěz předcházejícího kola hází jako první. Hra pokračuje tak dlouho, dokud některý z hráčů nedosáhne 15 bodů.

4 hráči – jak hrát
Hrají 2 týmy po 2 hráčích. Každý hráč z týmu stojí na jednom konci stolu. Po hození korunou nebo jiném určení, který tým bude házet jako první a jakou barvu kamenů budou mít, hra začne stejným způsobem jako u hry dvou hráčů – první hráč hodí svůj kámen směrem k druhé straně stolu, která se stává bodovaným koncem. Protihráč, který je vedle něj potom hází svůj kámen podobným způsobem. Tito dva hráči potom střídavě hází, a to dokud nehodí všech 8 kamenů. Po jejich hození končí jedno kolo. Hráč, jehož vedoucí kámen je nejvzdálenější (od hráčů, kteří hráli kolo) je vítězem kola. Scóre vítěze se sečte a zapíše se na výsledkovou tabuli. Hráči, kteří jsou na druhé straně stolu (kde jsou kameny) odklidí kameny a začíná další kolo z jejich strany stolu a spoluhráč vítěze minulého kola hází jako první. Hra pokračuje tak dlouho, dokud některý z týmů nedosáhne 21 bodů.

Způsob bodování
Po hození všech kamenů je hráč, jehož vedoucí kámen je nejdále od hracího konce vítězem kola. Scóre vítěze = sečtou se hodnoty všech kamenů, které leží před kameny poraženého hráče. Body získává pouze vítěz kola.

 

Počet hráčů: 2-4 nebo týmy Komunikace: Hodnocení her
Doba hraní: 30 minut Strategie: Hodnocení venkovních her
Věk hráčů: od 4 let Náhoda: Hry hodnocení
Náročnost přípravy: snadná  

 

 

Čištění a údržba:
Shuffleboard lze skladovat – např. opřením o zeď (pozor, oba rohy musí být opřeny o zeď, aby nedošlo ke zkroucení). Dále pak je dobré se vyvarovat skladovat shuffleboard ve vlhké místnosti,
nebo naopak v blízkosti topení (hrozí nebezpečí zkroucení)
K čištění hrací plochy používejte leštěnku (vosk) na nábytek a měkký hadřík.

Doplňkové parametry

Kategorie: SHUFFELBOARD A CURLING
BARVA STOLU:: Hnědá
POČET NOHOU:: 4 sklápěcí
VELIKOST:: 200 cm x 41 cm
VÝROBCE:: Buffalo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz