777 125 166 (Po-Pá: 8-17), 228 227 571 (Po:13-17,St+Pá:10-18) - Prosíme volat pouze v pracovní době !

Údržba kulečníkového tága

Aby dobré herní vlastnosti Vašeho tága byly co nejdéle zachovány, doporučujeme věnovat se pravidelně údržbě a čištění tága.

Kulečníkové kůže

 je velice důležitá. Je vhodné ji průběžně (dle frekvence hraní) upravovat. Měla by mít pravidelné zaoblení, mírně zdrsněný povrch a neměla by přesahovat přes kostici. Toho dosáhnete použitím upravovače – BROUSKU NA KŮŽE:  .

brousek kůže  kamui

V případě, že je již kůže velmi nízká nebo poškozená, je čas na VÝMĚNU KŮŽE .

 

Kulečníkové kostice

(bílý plast pod kůží) nesmí být poškozená. Pokud zpozorujete prasklinu nebo jiné poškození, je potřeba kostici vyměnit. Zajišťujeme odborný servis, více ZDE  . Také je vhodné kostici pravidelně čistit, zároveň s čištěním celé špice.

kostice

 

ŠPICE na kulečníkové tágo 

vrchní část tága – by měla vždy hladce klouzat v ruce, nedrhnout. Toho docílíte pravidelným čištěním. Na výběr jsou různé pomůcky a přípravky: TY NAJDETE ZDE . K vyčištění použijte malé množství vybraného čistícího přípravku. Naneste ho na suchý čistý hadřík a celou špici včetně kostice důkladně vyčistěte. Lze také použít mechanické čištění – brusné papírky nebo vyhlazovač špičky tága (nepoužívejte u špiček opatřených ochrannou vrstvou, např. Cuetec, která by se tím znehodnotila)

   tágo

 

Spodní část kulečníkového tága

pravidelně čistěte také spodní část tága, ať již máte tágo s hladkým úchopem nebo omotávkou. Důležité je úchop odmastit a zbavit zbytků křídového prachu a potu.

    

 

SPODNÍ GUMOVÝ HŘÍBEK + VYVAŽOVACÍ ŠROUB

pokud při hře slyšíte nezvyklé zvuky nebo cvakání, zkontrolujte, zda není uvolněný vyvažovací šroub, který je umístěný pod spodním gumovým hříbkem. Hříbek lze většinou snadno „odkroutit“ a šroub uvnitř dotáhnout. (vyvažovací šroub mají vesměs lepší, značková tága). Náhradní gumové hříbky naleznete ZDE ... 

bumper.jpg

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz