777 125 166 (Po-Pá: 8-17), 228 227 571 (Po:13-17,St+Pá:10-18) - Prosíme volat pouze v pracovní době !

Jaký kulečník zvolit ?

Nabízí se několik druhů kulečníkových her a tím i rozdílné typy kulečníků  

Pool :

neboli  kulečník  děrový , od  devadesátých let stále nabírá na popularitě , výborný pro relaxaci a  zábavu , ideální společník volnočasových aktivit ať doma , nebo  v restauracích , sportovních klubech.   Závodní  stůl pro sportovní kulečník je vždy  o velikosti  9stop / 254 x 112cm  hrací plocha / a hraje se 16 - ti koulemi o průměru 57,2mm . Pravidla her najdete zde .

Karambol:

V ČR historicky  nejznámější varianta kulečníkové hry  , hraje se  čtyřmi , závodně se třemi koulemi o průměru 61,5mm , kdy hráč se snaží vlastní koulí trefit  zbývající a tím bodovat , připsat si karambol . Závodní stůl pro sportovní kulečník je o rozměrech 284 x 142 cm hrací plochy. Pravidla her najdete zde .

Snooker :

Díky velké popularizaci na TV Eurosport ,  si i tato tradiční anglická  hra  získává stále větší obec příznivců.  Snooker se hraje na stole o rozměrech 12ft tj. 1,83 na 3,66 m  s patnácti červenými a jednou žlutou, zelenou, hnědou, modrou, růžovou, černou a bílou koulí o průměru 52,4 mm. Dle pravidel se koule postupně  potápějí do kapes  a tím se hráč snaží dosáhnout co nejvyšší bodový zisk.

Ruská Pyramida :

Stejná velikost jako snooker 12ft tj. 3,66m x 1,83 , hraje se s koulemi  o průměru 68mm s tím , že vjezdy do kapes mají  jen  71mm a je velice obtížné kouli ponořit . Vítězí  hráč s větším počtem potopených koulí do kapes .


Závěrem   několik  potřebných  rad a  doporučení  :

Vždy je potřeba  se rozhodnout  pro jaké účely kulečník pořizuji  -  buď pro domácí relaxaci , sportovní  vyžití , nebo komerční  - do  herny či  restaurace .  To stejné platí i pro výběr příslušenství  jako jsou tága , koule apod.  Dalším kritériem je velikost kulečníku a je potřeba zvolit oblíbený druh hry  . Nabízí se i řešení kulečníku 2 v 1 , pool + karambol v jednom a to rychlou instalací karambolové vložky . Každý kulečník může být vyroben z různých dřevin , dále je na výběr  několik typů pláten včetně jejich barevných variant . Posledním , ale někdy i rozhodujícím atributem bývá  vzhled a design kulečníku, to už záleží především na individuálních požadavcích a vkusu zákazníka.

Kulečníkové stoly nabízí nejen krásný zážitek ze hry  a úžasný způsob relaxace ,   ale může nahradit  jídelní stůl ,  s  vrchní deskou - stolní tenis , poker .  Ideálně , ve  speciální párty - relaxační místnosti by také neměl chybět bar  a třeba šachový stolek , případně  držák , vitrína na tága , koule , odkládací stolky , fotbálek , možností je nepřeberně .

Ve spojení s výrobou kulečníků  nabízíme  kompletní  interiérové  řešení  a to nejen její  herní části ,ale například i  obložení  místností , výroba  dveří , stolečků , vestavěných skříní  , nábytkových sestav ,  vše dle výběru vlastních odstínů moření a  designů na přání. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz