777 125 166 (Po-Pá: 8-17), 228 227 571 (Po:13-17,St+Pá:10-18) - Prosíme volat pouze v pracovní době !

Z čeho se skládá kulečník ?

Anatomie kulečníku


Konstrukce stolů:  

Rám je vždy navzájem provázán a tím vždy zaručuje stabilitu stolu. Je konstruován tak, aby bylo vyloučeno prohnutí břidlicové desky. Může být také z masivu nebo z kovových profilů.

  

 

Mantinely:

 Vyrobeny ručně, pouze z nejkvalitnějšího javorového ,bukového nebo dubového dřeva, vykládaného  perleťovýmí  „diamanty“, které zvýrazňují design stolu a zároveň pomáhají v orientaci při hře samotné. Vybrané gumové odrazníky, musí být vždy nalepeny na pevnou základnu a to v daném úhlu pro jednotlivé druhy kulečníků. U základních  modelů, především pro komerční využití používáme materiál MDF .

 

 Na čem vlastně hrajeme kulečník ?

Jedna z nejdůležitějších věcí na kulečníku je hrací  deska , která je pod plátnem . Nejlepší  herní  vlastnosti,  nejdelší životnost  poskytuje břidlicová deska . Vzhledem k požitku ze hry , rychlosti běhu koulí , záleží i na síle desky a to pro rekreační hraní je dostačující síla  2 cm , pro závodní stoly pool se používá od 2,5 cm , dále pro závodní karamboly 3 – 6 cm , u některých typů  vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům  2 cm silná , ale pak musí být pod ní ještě jedna MDF deska o min. síle 2 cm, která zabrání přenosu vibrací . Za zmínku ještě stojí mramor , býval především na starších stolech . Pozor – často nabízené kulečníky s různýma náhražkami jako MDF , skleněná deska , PVC apod. bývají cenově výhodné , ale  jsou spíše hračkou do pokoje , mají velice špatný běh koulí a nejdou vyvážit !

Kulečníkové plátno –  pro rekreační  hraní jsou dostačující levnější sukna Opál, Meteor, Eurospeed ,vysoce kvalitní sukna  značek  Andy , Simonis nebo Granito Corina  pak především na  stoly , kdy hráč ocení  špičkové herní vlastnosti jako je doběh koulí , rovný běh , dlouhá životnost .

Hrací desky Vzorník kulečníkových  plátenKonečná úprava :

Vrstvený nástřik s konečnou ruční úpravou, pro dlouhodobý   a  trvanlivý  povrch mantinelů a noh. Vypaluje se ve speciálních lakovacích pecích, kdy následně vynikne přírodní krása dřeva. Dalším způsobem je moření s následným zalakováním , kdy používáme laky  dvousložkové  - švédské výroby , primárně určené pro vysokou zátěž. Samozřejmostí je pak výběr jakékoli barvy , odstínu dle přání.

Každý stůl má jedinečný styl konečné úpravy: klasický, moderní, antik atd.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz